Korzyści z korzystania z VPN na smartfona

Korzyści z korzystania z VPN na smartfona

Korzyści z korzystania z VPN na smartfona
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
24.02.2022 13:58, aktualizacja: 28.02.2022 08:44

Usługi VPN dla smartfonów to niezawodny sposób na ochronę twojej aktywności w internecie. Podczas korzystania z telefonu przesyłasz mnóstwo danych osobowych, a hakerzy uwielbiają przechwytywać te dane. Niezależne od tego, czy korzystasz z połączenia komórkowego (3G, 4G, 5G itp.), czy Wi-Fi, twój smartfon otwiera furtkę na kradzież tożsamości i inne cybernetyczne niebezpieczeństwa.

Aby tego uniknąć, pomóc może poznanie zastosowań i korzyści VPN: za każdym razem, gdy korzystasz z internetu, narażasz się na wszelkiego rodzaju złośliwe cyberzargrożenia.

VPN dla smartfonów

W dzisiejszych czasach smartfony to urządzenia z których najczęściej korzystamy, aby uzyskać dostęp do internetu, zwłaszcza gdy jesteśmy w ruchu. W związku z tym warto korzystać z VPN także na telefonie, nie tylko na laptopie czy komputerze.

Oto niektóre z zabezpieczeń, które zyskasz dzięki korzystaniu z VPN na smartfona:

Bezpieczne korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi. Często korzystamy ze smartfonów do uzyskania dostępu do publicznych sieci Wi-Fi. Nawet w przypadku połączenia chronionego hasłem jesteś widoczny dla innych użytkowników sieci. Haker może łatwo wpisać to samo hasło do WiFi kawiarni, które wpisałeś ty i być w tej samej sieci co ty. Korzystanie z VPN zapewni ci ochronę dzięki szyfrowaniu i anonimowości danych.

Szyfrowanie danych finansowych. Aplikacje bankowości online na smartfonach są popularne, ale jeśli z nich korzystasz, to przesyłasz swoje dane finansowe przez internet. Zakupy online stwarzają podobne zagrożenie, gdy korzystasz z aplikacji do robienia zakupów, takich jak Amazon czy Groupon. Choć aplikacje te mogą korzystać z własnych metod szyfrowania, VPN może pomóc zagwarantować, że nikt nie ukradnie twoich danych.

Szyfrowanie danych czatu głosowego i wideo. Wszystkie twoje rozmowy przez Apple FaceTime, Skype, Google Hangouts, a nawet rozmowy przez Wi-Fi mogą potencjalnie mieć niechcianych „słuchaczy”. Szyfrowanie oznacza, że żaden zdalny haker ani inna organizacja nie będzie w stanie nagrać twoich rozmów bez twojej zgody.

Jak używać VPN na smartfonie

Niezależnie od tego, czy szukasz VPN dla Androida, czy innego telefonu, będziesz chciał wiedzieć, jak z niego korzystać. Na szczęście, usługi VPN dla smartfonów są proste w użyciu i na ogół obejmują następujące czynności:

Upewnij się, że ufasz swojej usłudze VPN. Sieć VPN jest tylko tak bezpieczna, jak jej polityka dotycząca wykorzystywania i przechowywania danych. Pamiętaj, że VPN przesyła twoje dane do swoich serwerów, a te łączą się przez internet w twoim imieniu. Jeśli dostawca VPN zapisuje logi danych to musisz upewnić się, że rozumiesz, co z nimi robią. Renomowani dostawcy VPN zazwyczaj stawiają twoją prywatność na pierwszym miejscu, więc pobieraj VPN tylko od zaufanych dostawców.

Instalacja zazwyczaj polega po prostu na pobraniu aplikacji z iOS App Store lub Google Play Store. Aby rozpocząć korzystanie z większości renomowanych usług, należy posiadać aktywną, płatną subskrypcję.

Konfiguracja jest równie prosta, a ustawienia domyślne idealnie spełniają potrzeby przeciętnego użytkownika. Po prostu zaloguj się na swoje konto, a następnie większość aplikacji poprowadzi cię przez podstawy.

Włączanie VPN w większości mobilnych apek VPN jest tak proste jak włączenie światła. Prawdopodobnie znajdziesz przełącznik bezpośrednio na ekranie głównym.

Przełączanie serwerów może być wykonywane ręcznie, jeśli chcesz sfałszować swoją lokalizację. Po przejrzeniu menu łatwo znajdziesz odpowiedni kraj. Po prostu wybierz i kraj i gotowe.

Zaawansowana konfiguracja jest dostępna dla bardziej świadomych prywatności użytkowników. W zależności od VPN możesz mieć możliwość wybrania innych protokołów dla swojej metody szyfrowania. W aplikacji można również znaleźć funkcje diagnostyczne i inne. Pamiętaj, aby dokładnie przejrzeć te funkcje przed podjęciem decyzji o subskrypcji, aby znaleźć odpowiedni VPN dla swoich potrzeb.

Gdy już opanujesz obsługę aplikacji, pamiętaj, aby włączać ją za każdym razem, gdy korzystasz z internetu.

Oprócz powyższych podstaw, pamiętaj o przestrzeganiu poniższych praktyk bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci VPN:

Pamiętaj, że tylko dane internetowe są szyfrowane. Nic, co nie korzysta z połączenia z internetem przez sieć komórkową lub Wi-Fi, nie jest przesyłane przez internet. Dlatego VPN nie zaszyfruje twoich standardowych połączeń głosowych ani SMSów. Aby zaszyfrować rozmowy, używaj usług Voice over IP (VoIP). Funkcje telefonu, takie jak rozmowy przez Wi-Fi oraz usługi takie jak Skype i LINE, wykorzystują internet do połączeń. Do szyfrowania wiadomości używaj funkcji takich jak Apple iMessage lub RCS messaging systemu Android. Można również korzystać z innych usług firm trzecich, takich jak WhatsApp lub Facebook Messenger.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)