Terminal płatniczy typu softpos – nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje Twój biznes

Terminal płatniczy typu softpos – nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje Twój biznes

Terminal płatniczy typu softpos – nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje Twój biznes
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
09.12.2021 13:46, aktualizacja: 06.03.2024 22:15

Aplikacja mobilna typu softpos to nowoczesne rozwiązanie płatnicze, które pomoże rozwinąć Twój biznes, zdobyć przewagę konkurencyjną i pozyskać nowych klientów. W artykule wyjaśnimy, jak działa.

Jak wynika z raportu Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021 zaprezentowanego przez Warszawski Instytut Bankowości (WIB), dynamiczny rozwój transakcji bezgotówkowych jest już widocznym trendem na polskim rynku. Co ważne, mimo dużej popularności transakcji bezgotówkowych, Polacy wskazują miejsca, w których nie ma terminali płatniczych lub jest ich niewiele. Zdaniem respondentów są to przede wszystkim targi i bazarki (61%), sklepy spożywcze oraz mniejsze punkty usługowe takie jak: szewc, krawiec, kwiaciarnia czy warsztat samochodowy (33%).

Terminal typu softpos – precyzyjna odpowiedź na potrzeby mikroprzedsiębiorców

Prowadzisz biznes w branży, w której oferowanie płatności bezgotówkowych nie jest standardem? Sięgnij po rozwiązanie typu softpos – nowoczesną aplikację, które sprawi, że akceptacja transakcji kartą, stanie się łatwiejsza i wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim dla Twoich klientów. Dlaczego?

Korzystając z rozwiązania typu softpos, będziesz mógł akceptować płatności przy pomocy aplikacji mobilnej, zainstalowanej w Twoim w telefonie lub tablecie. Pozwoli Ci to zabrać urządzenie ze sobą wszędzie tam, gdzie znajdują się Twoi klienci. Takie rozwiązanie przyniesie realne korzyści przede wszystkim mikroprzedsiębiorcom, freelancerom oraz osobom prowadzącym sprzedaż w różnych obszarach miasta lub kraju.

Jak to działa?

Zasada działania terminala płatniczego typu softpos opiera się na wykorzystaniu technologii NFC (Near Field Communication). Aby zapłacić za produkt lub usługę, kupujący musi jedynie zbliżyć kartę płatniczą, zegarek, telefon bądź inny gadżet płatniczy do Twojego smartfona i jeśli zajdzie taka potrzeba, bezpośrednio na ekranie telefonu wpisać kod PIN. Technologia PIN on Glass autoryzowana przez Visa i Mastercard sprawi, że zaakceptujesz płatności w każdej kwocie, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń autoryzacyjnych.

3 korzyści, jakie przyniesie Twojej firmie

  1. Przewaga nad konkurencją. Możliwość dokonania płatności bezgotówkowej dla wielu osób jest kluczowym argumentem decydującym o wyborze dostawcy produktów i usług. Jeśli Twoi konkurenci nie udostępnili dotychczas takiej formy płatności, sięgając rozwiązanie typu softpos, zdobędziesz przewagę konkurencyjną.
  2. Zdobycie nowych klientów. Popularność płatności bezgotówkowych sprawiła, że wiele osób zwyczajnie nie nosi ze sobą gotówki. Dzięki akceptacji płatności bezgotówkowych pozyskasz nowych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z Twoich usług z powodu konieczności regulowania płatności w tradycyjny sposób.
  3. Możliwość przyjmowania płatności także w niestandardowych warunkach. Sprzedajesz swoje produkty na bazarze, branżowych targach lub konferencjach? Czy wiesz, ilu potencjalnych klientów straciłeś, nie oferując możliwości regulowania rachunku kartą? Sięgając po rozwiązanie typu softpos, terminal będziesz miał pod ręką zawsze – wszędzie tam, gdzie znajdują się potencjalni klienci.

Terminale płatnicze typu softpos to nowy wymiar urządzeń do obsługi płatności kartą. Sięgając po nie jako pierwszy, zbudujesz przewagę konkurencyjną, zwiększysz obroty i zyski. Będziesz także postrzegany jako nowoczesny usługodawca, który precyzyjnie odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)