Twój smartfon - Twój wybór

Twój smartfon - Twój wybór

Twój smartfon - Twój wybór
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Maciej Gruszczyński
05.03.2021 11:49, aktualizacja: 06.03.2024 22:11

Telefony komórkowe znajdują się w naszych kieszeniach od wielu lat. Dzięki nim mamy obecnie pod ręką cały świat. Mogą nam służyć jako biuro, miejsce rozrywki, czy też wielki internetowy sklep z nieskończoną ilością półek. Poza tym, że służą nam do rozmów, możemy dzięki nim opłacać rachunki, robić dobrej jakości zdjęcia, czy też używać ich jak portfela. Możliwości jest naprawdę wiele. Co chwila powstają nowe aplikacje, dzięki którym, stają się możliwe operacje, o których do niedawna mogliśmy tylko śnić. Światowi potentaci na rynku smartfonów prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach technicznych, mający spowodować większe zainteresowanie potencjalnych użytkowniczek oraz użytkowników. Wybór nowego smartfona staje się więc wyzwaniem, któremu nie zawsze łatwo jest sprostać. By dokonać go, trzeba przeanalizować sporo danych. Wiedza ma więc tutaj kluczowe znaczenie, gdyż dzięki niej mamy szansę na kupno udanego modelu smartfona.

  1. Smartfon jak marzenie - prosto z internetu
  2. Szczegóły, szczegóły i jeszcze raz szczegóły
  3. Najważniejsze, by nasze zakupy sprawiły nam radość

Smartfon jak marzenie - prosto z internetu

Klienci, którzy zamierzają nabyć nowy smartfon, mają bardzo zróżnicowane gusta oraz oczekiwania. Jedną z najpopularniejszych marek nad Wisłą są telefony produkowane przez firmę Samsung. Kupujący chętnie sięgają po telefony samsung galaxy takie jak: samsung galaxy s20, s21 czy s21 ultra. Możliwości wyboru ogranicza tutaj przede wszystkim cena, bo nie każdego kupującego stać na wymarzony model telefonu. Warto wówczas rozejrzeć się za takimi opcjami zakupu, jakie możemy uzyskać, np. w markecie sieciowym RTV Euro AGD.

Samsung galaxy s20 fe w RTV Euro AGD, czy też samsung galaxy s21 w RTV Euro AGD, mogą być kupione zarówno za gotówkę, jak i na raty. Sklep proponuje tutaj bardzo korzystne rozwiązania, takie jak "raty zero procent, dzięki czemu nowoczesny samsung galaxy s21 ultra w RTV Euro AGD, będzie nas kosztował zaledwie niecałe sto sześćdziesiąt złotych miesięcznie. Na taki wydatek w trzydziestu równych miesięcznych ratach może sobie pozwolić prawie każdy. Obciążenie budżetu będzie ledwo zauważalne, a my będziemy mogli cieszyć się nowym modelem Samsunga na co dzień. Warto więc zastanowić się nad taką formą zakupu w niedalekiej przyszłości.

Szczegóły, szczegóły i jeszcze raz szczegóły

Wybór nowego smartfona powinien być dobrze przemyślany oraz dopasowany do naszych potencjalnych potrzeb. Nie ma bowiem sensu wydawanie pieniędzy na coś, z czego skorzystamy raz czy dwa. Mamy tu na myśli różne zaawansowane funkcje w danym modelu, które nie każdemu muszą być przydatne do życia. Jeśli np. zamierzamy postawić na to, że nasz telefon ma nam pomóc prowadzić konta na różnych portalach i potrzebujemy dobrej jakości zdjęć, to s21 okazuje się być nieco gorszy w swoich osiągach niż jego poprzednik, s20. Tak przynajmniej twierdzą fachowcy, którzy zajmują się aparatami fotograficznymi w komórkach. A więc nie wszystko co nowsze, musi być od razu lepsze.

Jeśli jednak telefon ma nam służyć głównie do oglądania filmów albo ma spełniać się jako model gamingowy, warto sięgnąć po model s21 ultra, gdyż przekątna jego ekranu wynosi aż sześć i siedem dziesiątych cala i jest największa w trzech wyżej wymienianych samsungach. Pamięć wbudowana ma identyczne osiągi i wynosi sto dwadzieścia osiem gigabajtów. Z kolei pamięć operacyjna jest wyższa w modelu s21 ultra, bo ma osiem gigabajtów. W dwóch pozostałych smartfonach jest to sześć gigabajtów. Rozdzielczość ekranów we wszystkich trzech modelach ma identyczne parametry i wynosi 2400x1080 pikseli. Niższe wersje są fabrycznie wyposażone w system operacyjny Android 10, podczas gdy w wersji wyższej s21 jest to Android 11. Jak więc widzimy diabeł tkwi w szczegółach i na nich należy się skupić.

Najważniejsze, by nasze zakupy sprawiły nam radość

Zasadniczą różnicą, która zapewne zadecyduje o wyborze smartfona, z którym pozostaniemy na dłużej, będzie także jego cena - wspominaliśmy o niej już wyżej. Najtańszy model z całej trójki, czyli s20 kosztuje niespełna trzy tysiące złotych. S21 ultra to wydatek prawie trzech tysięcy dziewięciuset złotych, a flagowiec s21 ultra kosztuje niecałe cztery tysiące osiemset złotych - jeśli chodzi o sklep RTV Euro AGD.

Rozpiętość cenowa jest więc dość spora. Różnice tkwią także w procesorach oraz w pojemności baterii. Co ciekawe: baterię z modelu s20 od baterii z modelu s21 ultra różni tylko 300 miliamperogodzin. Stosunek ten wynosi 4500:4800, a więc nie jest to jakiś szczególnie wysoki wzrost pojemności baterii. Akumulator w s21 ma najmniejszą pojemność z omawianej trójki smartfonów. Wynosi ona zaledwie cztery tysiące mAh, a więc najkrócej na nim pooglądamy filmy albo poserfujemy w sieci.

Tak więc decyzja nasza będzie musiała być obarczona dokładnym rozpoznaniem możliwości naszych potencjalnych modeli telefonów, które pozostają w naszym zasięgu. Najważniejsze byśmy ostatecznie byli zadowoleni z podjętych wyborów. Dobrze dobrany smartfon na pewno usprawni nasze życie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)